W trakcie weekendu na stadionach we Francji było emocjonująco i padło mnóstwo bramek! Niesamowity mecz w niedzielę we francuskich rozgrywkach grali piłkarze Paris Saint-Germain!

W trakcie weekendu na stadionach we Francji było emocjonująco i padło mnóstwo bramek! Niesamowity mecz w niedzielę we francuskich rozgrywkach grali piłkarze Paris Saint-Germain!

Francuska liga przez długi okres czasu była uważana przez specjalistów piłkarskich za zmagania z nieco innej półki. Wypakowanych gwiazdami drużyn, które zdołałyby do końca rywalizować w Lidze Mistrzów w wielu przypadkach nie mogliśmy oglądać tam. Na początku ostatniej dekady jednak do Paris Saint-Germain wkroczył świeży prezes, który zainaugurował nową epokę dla stołecznego klubu oraz francuskiej ligi. Ekstraklasa francuska zaczęła być zdecydowanie bardziej popularna od tej chwili i piłkarskie gwiazdy dużo chętniej zgadzali się na przenosiny do francuskich drużyn. Właśnie w tym artykule mamy w planach skoncentrować się na tym, co aktualnie odbywa się w Ligue 1. Nie da się ukryć, że na obecną chwilę najpotężniejszym klubem w lidze francuskiej jest Paris Saint-Germain, które kolejny raz pewnie kroczy ku tytułowi mistrzowskiemu. Można pomyśleć, że w obecnej sytuacji nie ma w ekstraklasie francuskiej klubu, który byłby w stanie ukrócić hegemonię zawodników Paris Saint Germain.

Prowadzona przez trenera Mauricio Pochettino drużyna w niedzielę ograła Stade de Reims rezultatem 4:0. Takim sposobem zawodnicy PSG mieli w stanie dopisać do swojego dorobku kolejne naprawdę istotne w odniesieniu do rywalizacji o krajowe mistrzostwo 3 punkty. Swojego pierwszego gola dla Paris Saint-Germain w trakcie tego meczu zdobył Ramos Sergio, który w zeszłym roku kupiony został z Realu Madryt i z całą pewnością należy wziąć ten fakt pod uwagę. Najlepsze spotkanie rozegrało się między Bordeaux oraz Strasbourgiem i nie podlega to żadnej wątpliwości. Klub gości w aktualnym sezonie rywalizuje o grę w europejskich rozgrywkach, jednakże podczas tego meczu byli zmuszeni pogodzić się z porażką. Piłkarze Bordeaux triumfowali wynikiem 4:3, co z całą pewnością spodobało się fanom futbolu, którzy zasiadali na trybunach w dniu meczu. Pełne 90 minut na rezerwowej ławce przesiedział natomiast Majecki Radosław, którego AS Monaco było słabiej przygotowane od Montpellier HSC i poniosło klęskę wynikiem dwa do trzech. Była to niesamowicie emocjonująca kolejka francuskiej Ligue 1 i trzeba to podkreślić.