Villarreal CF zwyciężył drużynę Czerwonych Diabłów a następnie wyciągnął rękę po trofeum! Niesamowite doznania w finale turnieju Ligi Europejskiej!

Villarreal CF zwyciężył drużynę Czerwonych Diabłów a następnie wyciągnął rękę po trofeum! Niesamowite doznania w finale turnieju Ligi Europejskiej!

To nie jest żadną tajemnicą, że wielu wielbicieli futbolu czeka na batalie finałowe najpopularniejszych zmagań. Mistrzostwa Starego Kontynentu rozpoczną się za parę tygodni, co znaczy że będziemy świadkami sporej liczny batalii piłkarskich. Jednak zanim to wydarzy się oczekują na nas finałowe pojedynki w oglądanych najchętniej klubowych zmaganiach. Poznaliśmy już zwycięzcę tych zmagań, ponieważ jedna z finałowych batalii jest już za nami. Oczywiście tutaj mowa o turnieju europejskiej ligi. Po finałowym meczu Ligi Europejskiej czas nadchodzi na poznanie rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów, jednak w tej chwili pragniemy skupić się na tych zmaganiach pierwszych. Naprzeciw siebie stanęły zespoły Manchesteru United oraz Villarreal CF. W rozgrywce finałowej obecność tych dwóch ekip oznaczała, iż na piłkarskich sympatyków czekało cudowne spotkanie. Ten mecz był w rzeczywistości fenomenalny.

Mecz finałowy zmagań europejskiej ligi grany był na murawie Lechii z Gdańska w naszym kraju i świetnie zwrócić uwagę na to. To bez cienia wątpliwości bardzo duży honor dla Polski, iż szansę mieliśmy przywitać dwie tak fantastyczne ekipy. Emery Unai jest selekcjonerem zespołu CF Villarreal i zasłynął z tego, iż jest w stanie wygrywać w bataliach finałowych turnieju europejskiej ligi. Prowadzony przez niego zespół nie był faworytem bukmacherów w pojedynku z United z Manchesteru, jednak to właśnie gracze Villarreal CF strzelili gola numer jeden w tym meczu finałowym. Soelskjaera'a Ole Gunnara gracze dostali szansę na to by strzelić bramkę na remis. Remisem skończył się mecz i właśnie dlatego sędzia prowadzący mecz musiał zaprosić graczy na dogrywkę. Sympatycy piłki nożnej w czasie dogrywki nie mieli okazji zobaczyć bramek i między innymi dlatego arbiter prowadzący mecz zarządził rzuty karne. Będzie rozsądnie pod uwagę brać to, że konkurs jedenastek to loteria. Znacznie lepiej przygotowaną drużyną w tym spotkaniu okazał się Villarreal trenowany przez Unai'a Emery'ego, który triumfował rezultatem jedenaście do dziesięciu. To był niezwykle pasjonujący konkurs jedenastek. Nie strzelenie jedenastki przez de Gea Davida, a więc bramkarza Manchesteru United zadecydowało o zwycięstwie hiszpańskiego zespołu.