Utrata punktów mistrza angielskiej ligi i bardzo dobry mecz w 26. kolejce! Tottenham Hotspur zwycięża mistrzów Anglii po bramce w końcówce!

Utrata punktów mistrza angielskiej ligi i bardzo dobry mecz w 26. kolejce! Tottenham Hotspur zwycięża mistrzów Anglii po bramce w końcówce!

Bardzo dużo futbolowych fanów na świecie jest zdania, że liga angielska jest obecnie najtrudniejszą ligą piłkarską na całym świecie. Własną markę angielska Premier League tworzyła latami, a świetnym tego dowodem są słupki oglądalności, które zmagania te osiągają co kolejkę. Warto także wspomnieć o tym, że piłkarskie drużyny z Anglii niemalże co roku doskonale wyglądają w europejskich pucharach. To, że aktualnie panującym triumfatorem rozgrywek Champions League jest Chelsea, czyli zespół z Wysp Brytyjskich jest tego fantastycznym przykładem. Chęć na triumf w tych ekskluzywnych rozgrywkach ma też mistrz Anglii i nie podlega to wątpliwości. Piłkarze mistrza angielskiej ligi awansowali do meczu finałowego Ligi Mistrzów rok wcześniej, lecz wówczas musieli uznać wyższość klubu prowadzonego przez Tuchela Thomasa. Dla selekcjonera mistrza Anglii Guardioli Pepa, który w tym sezonie da z siebie wszystko, żeby zwyciężyć upragnione europejskie trofeum był to na pewno spory cios.

Trzeba wziąć pod uwagę to, iż mistrz angielskiej ekstraklasy jest na doskonałej drodze, aby sobie uprościć drogę po puchar Ligi Mistrzów. Wypracowali sobie solidną przewagę nad resztą drużyn w angielskiej lidze, co pozwoli im zdecydowanie mocniej skoncentrować się na zmaganiach europejskich. Piłkarze z Manchesteru w miniony weekend mierzyli się Tottenhamem i bez najmniejszych wątpliwości nie oczekiwali tak trudnego spotkania. Drużyna przyjezdnych od startu spotkania mocno ruszyła do ataku, czego wynikiem było trafienie już po 4 minutach meczu. gracze City musieli ruszyć do gonienia rezultatu. W sytuacji, kiedy piłkę do siatki w trzydziestej szóstej minucie umieścił Guendogan doprowadzając w ten sposób do rezultatu remisowego wielbiciele futbolu z Manchesteru bez żadnych wątpliwości byli szczęśliwi. Do głosu w drugiej części tego starcia doszli po raz kolejny doszli goście, którzy za sprawą Harryego Kane'a wrócili na prowadzenie. Wydawało się, iż to spotkanie skończy się trzema punktami dla Tottenhamu Hotspur, jednakże w 92 minucie z jedenastki doprowadził do remisu Mahrez. W 95. minucie sędzia spotkania wskazał na karnego dla Tottenhamu Londyn. Kane zamienił jedenastkę na trafienie i tym samym zapewnił trzy punkty dla swojej drużyny.