Reprezentanci naszego kraju zwyciężyli narodowy zespół Albanii i zbliżyli się do rywalizowania w zmaganiach barażowych! Wyjątkowo trudna rozgrywka narodowej drużyny Polski w zmaganiach eliminacyjnych do przyszłorocznego mundialu!

Reprezentanci naszego kraju zwyciężyli narodowy zespół Albanii i zbliżyli się do rywalizowania w zmaganiach barażowych! Wyjątkowo trudna rozgrywka narodowej drużyny Polski w zmaganiach eliminacyjnych do przyszłorocznego mundialu!

Z pewnością awansowanie na mistrzostwa świata jest dla piłkarskich sympatyków ze Starego Kontynentu niezwykle ważne. Ze względu na sytuację z COVID-19 z minionego roku w tym momencie rozgrywane kwalifikacyjne zmaganie musiały zostać w takim przypadku wyjątkowo przyspieszone. Reprezentacja Polski rozpoczęła rywalizację w kwalifikacjach do mundialu w Katarze z nowym trenerem Sousą Paulo, którego misją było wytrenować zespół do rywalizacji o zakwalifikowanie się na rozgrywane w kolejnym roku mistrzostwa świata w Katarze. Start rywalizacji w kwalifikacjach dla drużyny polskiej nie był specjalnie udany, jednakże najistotniejsze jest to, że daliśmy radę ugrać kilka kluczowych oczek. We wtorek na wieczór oponentem zespołu narodowego Polski była albańska kadra, która przed tym starciem plasowała się o jedną pozycję wyżej w klasyfikacji naszej grupy. W praktyce oznaczało, że jeśli polscy piłkarze w dalszym ciągu chcieli marzyć o promocji na mundial w Katarze to muszą trzy oczka.

początek tego pojedynku był niezwykle zacięte i niezwykle trudno było ustalić głównego faworyta do zgarnięcia trzech punktów i dobrze zrozumieć to. Wynikiem 0 do 0 zakończyła się premierowa odsłona meczu, co bez cienia wątpliwości było o wiele lepszą sytuacją dla drużyny gospodarzy. W kolejnej połowie dyspozycja naszych piłkarzy przedstawiała się znacznie lepiej i byliśmy o wiele bliżej zdobycia trafienia. W końcowym rozrachunku to nasza reprezentacja zdołała ustrzelić gola i wysunąć się na prowadzenie podczas tego meczu. Świderski, który na boisku zjawił się w drugiej połowie spotkania wykorzystał bardzo dobre dogranie Klicha. Selekcjoner Sousa znów udowodnił, że potrafi wprowadzać graczy z rezerwy w trakcie trwania starcia. Spotkanie zostało na chwilę wstrzymane przez wzgląd na straszne zachowania albańskich fanów. Jednak po wznowieniu pojedynku niewiele się zmieniło i to polscy reprezentanci mogli radować się z powodu trzech oczek. odnosząca się do zmagań o promocję do katarskich mistrzostw świata wynik jeden do zera na terenie Albańczyków to pozytywna wieść. Kwestia dostania się do zmagań barażowych uzależniona jest tylko od naszych piłkarzy, gdyż polska drużyna narodowa jest na lokacie numer dwa.