RB Racing zdobywa mistrzostwo świata konstruktorów w Formule 1 - wygrana numer trzynaście Verstappena w trwającym wciąż sezonie!

RB Racing zdobywa mistrzostwo świata konstruktorów w Formule 1 - wygrana numer trzynaście Verstappena w trwającym wciąż sezonie!

Bez najmniejszych wątpliwości z tego, że trwający obecnie sezon F1 powoli dobiega końca, nie czują zadowolenia motoryzacyjni kibice. Podczas ostatniego weekendu poznaliśmy już wszystkie najistotniejsze rezultaty obecnego sezonu. Zespół Oracle Red Bull Racing po trwającej 9 lat hegemonii Mercedesa dał radę zdobyć mistrzostwo świata konstruktorów. Dla zespołu Oracle Red Bull Racing trwający aktualnie sezon jest doskonały pod wieloma względami i to nie ulega wątpliwości. Najpierw warto zwrócić uwagę na to, w jak niesamowitej dyspozycji znajduje się w tym momencie Max Verstappen. W trakcie wyścigu o Grand Prix Japonii mistrz Formuły 1 z zeszłego sezonu zagwarantował sobie kolejny tytuł z kolei. W tym momencie może całkiem skupić się na łamaniu kolejnych rekordów. Zwycięstwo w trakcie niedzielnego wyścigu sprawiło, iż Holender wyrównał rekord liczby wygranych podczas jednego sezonu.

Rekord ten w aktualnej chwili wynosi 13 wygranych, jednakże Verstappen ma możliwość, by mocno go poprawić. Zostały trzy rundy do zakończenia trwającego obecnie sezonu kierowca Red Bull Racing może spokojnie zwyciężyć każdy. Podczas trwania GP w Austin kierowca Red Bull Racing po raz kolejny udowodnił, z jakiego powodu jego dominacja w trakcie tego sezonu jest tak wielka. Holenderski kierowca jeździ bardzo dobrze i w dodatku w trudnych warunkach umie dowieźć zwycięstwo w wyścigu. Dla mistrza świata Formuły 1 początek wyścigu o GP USA był niesamowity. Już przed I zakrętem dał radę ominąć Carlosa Sainza i miał możliwość, by powiększać swoją przewagę nad resztą kierowców. Podczas pitstopu reprezentant Red Bull Racing stracił bardzo dużo cennych sekund w trakcie pitstopu, gdyż wystąpił kłopot przy podmianie kół. Wszystko wskazywało na to, iż może z tego skorzystać siedmiokrotny mistrz Hamilton, który objął prowadzenie. Reprezentant Red Bull Racing jednak nie planował się poddawać i dał radę dogonić siedmiokrotnego mistrza świata, a następnie go ominąć. Finalnie Max Verstappen triumfował wyścig o GP Stanów Zjednoczonych, na drugiej lokacie był Hamilton Sir Lewis Hamilton, a trzecie miejsce zajął Leclerc z ekipy Ferrari.