Przełomowy turniej - mundial 2022

Przełomowy turniej - mundial 2022

Dużymi krokami zbliżają się mistrzostwa w piłce nożnej w Katarze, a większa grupa mężczyzn z zafascynowaniem odlicza kolejne doby. W sieci ukazuje się bardzo dużo zdań odnośnie tego, która kadra wygra mistrzostwa świata w piłce nożnej, a która posiada znikome szanse. Przytyków wobec przeróżnych futbolistów także nie braknie. Czy nadzwyczajne wydarzenie zagwarantuje kibicom doniosłe emocje?

Osobliwość mistrzostw

Wbrew gigantycznej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do obecnej chwili zostały zrealizowane, teraźniejsze mistrzostwa świata będą ponadprzeciętnie unikalne. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, zawody będą miały miejsce na przestrzeni Bliskiego Wschodu, a także po raz pierwszy w kraju wyznania islamskiego. Pora roku kalendarzowego również jest specyficzna, gdyż wydarzenie wydarzy się w okresie jesieni. Jest to również ostatni turniej, gdy stawać do zawodów będą tylko 32 reprezentacje, ponieważ na następnym tego typu zgromadzeniu piłkarskim, liczba składów piłkarskich powiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych reprezentacji.

Chłodne komentarze społeczeństwa piłkarskiego

Nadchodzące mistrzostwa są w większym stopniu dyskusyjne od swych wcześniejszych wersji. Rodzą się komentarze, że wybór kraju, w którym mistrzostwa świata mają mieć miejsce, zawierał tło korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w środowiskach piłkarskich da się zauważyć spore wzburzenie. Dookoła mistrzostw bez końca przewijało się widmo afer, jednakże czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, że podczas budowy obiektów sportowych i reszty infrastruktury, umarła bardzo duża liczba siły roboczej, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie przyhamowało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego przełomowego turnieju dla islamskiego państwa, jakim jest Katar.

Który zespół wzniesie trofeum?

Pomimo wielkiej niechęci aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza mistrzostw, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą udział w procesie, stawiając na przeróżne zespoły do wygrania turnieju. Najczęściej wybieranymi faworytami do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy zaczekać aż do połowy grudnia.