Naprawdę dobry półfinał zawodników Chelsea Thomasa Tuchela! Finałowa batalia w tym sezonie nie dla zawodników hiszpańskiego mistrza!

Naprawdę dobry półfinał zawodników Chelsea Thomasa Tuchela! Finałowa batalia w tym sezonie nie dla zawodników hiszpańskiego mistrza!

Mająca ogromną popularność sportu dyscyplina na świecie to w czasach dzisiejszych nożna piłka. Nie powinien dziwić fakt, iż mecze piłkarskie poszczycić się mogą ogromnymi rezultatami telewizyjnymi, gdyż sympatyków piłki nożnej istnieje ogromna liczba. Dlatego że koszty za piłkarskie gwiazdy z każdym kolejnym rokiem coraz większe i w taki sposób zespoły otrzymują szansę pozyskiwać o wiele więcej środków. Półfinałowe starcia zmagań Champions League odbyły się jakiś czas temu. Champions League to bardzo pierwszorzędne rozgrywki i każdy obeznany sympatyk piłki nożnej doskonale rozumie to. W pojedynku półfinałowym przeciw sobie stanęły do walki drużyny Realu oraz Chelsea z Londynu, a więc każdy był pewny tego, iż można oczekiwać świetnego meczu. Bez wątpienia półfinał nie zawiódł wymagań kibiców piłki nożnej, gdyż oba zespoły przedstawiły niesamowite umiejętności. Rozsądnie jednak zrozumieć to, iż do pojedynku finałowego wskoczyć mogła jedynie jedna ekipa i piłkarze a także trenerzy mieli tego świadomość.

W social mediach to spotkanie półfinałowe również było przedstawiane jako walka dwóch charyzmatycznych i świetnie spisujących się trenerów. Zidane a także Tuchel to szkoleniowcy, którzy w trenerskiej branży w latach ubiegłych mieli możliwość sobie wybudować uznaną reputację. Zidane jako trener aktualnego mistrza Hiszpanii miał sposobność na swój czwarty pojedynek finałowy Ligi Mistrzów na przestrzeni pięciu ostatnich lat. I choć to z pewnością niespotykane osiągnięcie, to finalnie trenowana przez niego ekipa nie potrafiła wywalczyć awansu. Londyńska Chelsea wywalczyła sobie awans do meczu finałowego Champions League, ponieważ ograła mistrza ligi hiszpańskiej. Dobrze to rozumieć, iż gracze przygotowywani przez Thomasa Tuchela mieli okazję zagrać fenomenalne 90 minut tego dnia. Aktualni hiszpańscy mistrzowie zagrali bardzo słabo i w zasadzie powinni być zadowoleni, iż dali strzelić sobie małą liczbę goli. W finałowej rozgrywce Londyńska Chelsea rywalizować będzie z Obywatelami z Manchesteru.