Kadra narodowa Polski już poznała rywala w rywalizacji o kwalifikację na mundial w Katarze! Polscy piłkarze będą rywalizować z narodowym zespołem Rosji o finał baraży!

Kadra narodowa Polski już poznała rywala w rywalizacji o kwalifikację na mundial w Katarze! Polscy piłkarze będą rywalizować z narodowym zespołem Rosji o finał baraży!

Nie da się zaprzeczyć, że końcówka zmagań kwalifikacyjnych do mundialu w wykonaniu polskiej reprezentacji piłkarskiej była zaskakująco słaba. Gracze polscy w końcowym rozrachunku byli w stanie zagwarantować sobie występ w barażach, ale ze zbyt dużą arogancją przystąpili do rozgrywki z węgierską reprezentacją narodową. Klęski nie udało się uniknąć i właśnie dlatego nie mogliśmy być rozstawieni w trakcie losowania par barażowych. Los przydzielił nam całkiem prostą ścieżkę barażową więc jednak mieliśmy szczęście. Pierwszym przeciwnikiem Biało Czerwonych ma być rosyjska drużyna, która na poprzednich światowych mistrzostwach doszła aż do 1/4 finału. Dla piłkarzy trenera Czerczesowa Stanisława to był bez cienia wątpliwości niezwykły rezultat, jednak po tym mundialu ich gra nie prezentowała się na tyle dobrze. Chociażby z tego powodu możemy mieć nadzieję na to, że zdołamy ugrać awans do finałowego meczu turnieju barażowego o miejsce na światowych mistrzostwach w Katarze.

Na trenera polskiej kadry Sousę na moment przed losowaniem barażowych oponentów runęła duża krytyka za skład, który zdecydował się grać w starciu z węgierską kadrą. Spore grono ekspertów dyskutowało nawet nad tym, by powołać całkowicie nowego szkoleniowca przed rozstrzygającymi starciami. W końcowym rozrachunku swój stołek Sousa zatrzymał i należy wziąć pod uwagę to, iż miał podczas losowania sporo szczęścia. W ten sposób daliśmy radę uniknąć bardzo nieprzyjemnej rywalizacji z drużyną narodową Włoch, a więc urzędującymi obecnie mistrzami Starego Kontynentu. Jeżeli uda nam się zwyciężyć rosyjską kadrę to w ostatnim spotkaniu toczyć bój będziemy na Stadionie Narodowym w Warszawie z wygranym pojedynku między drużyną Szwecji, a czeską drużyną narodową. Bez żadnych wątpliwości spotkanie ze szwedzkimi graczami byłoby idealną szansą do odegrania się za porażkę rezultatem dwa do trzech podczas mistrzostw Europy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że spotkanie z rosyjską narodową drużyną nie będzie dla piłkarzy z Polski zbyt proste. Polska kadra narodowa będzie musiała się wspiąć na wyżyny swoich futbolowych umiejętności jeśli marzymy o awansowaniu do światowych mistrzostw.