Gracze klubu niemieckiego byli bez żadnych szans i w ostatecznym rozrachunku odnieśli porażkę wynikiem zero do czterech! Imponujące zwycięstwo Ajaxu z Amsterdamu w zmaganiach Ligi Mistrzów!

Gracze klubu niemieckiego byli bez żadnych szans i w ostatecznym rozrachunku odnieśli porażkę wynikiem zero do czterech! Imponujące zwycięstwo Ajaxu z Amsterdamu w zmaganiach Ligi Mistrzów!

Świetne widowisko mieli okazję śledzić wielbiciele piłkarscy zgromadzeni na obiekcie w Amsterdamie. We wtorek wieczorem miejscowy Ajax Amsterdam podejmował na własnym obiekcie Borussię Dortmund, a więc bardzo mocną drużynę z niemieckich rozgrywek. Na początku trzeba powiedzieć o tym, że mistrz holenderskich rozgrywek świetnie zaczął rywalizację w trwającej obecnie edycji Pucharu Europy. Przed meczem we wtorek mistrzowie holenderskich rozgrywek mieli na koncie dwie wygrane i w pojedynku z Borussią Dortmund ich zamierzeniem po raz kolejny był komplet punktów. Gracze Borussii z Dortmundu również mieli ochotę na triumf w tym pojedynku i w tym przypadku miało nie być aż tak łatwo. Rozsądnie jednak wspomnieć o tym, iż w tym starciu bardzo trudno było wskazać faworyta do wygranej. Oba zespoły miały równe szanse i wszystko rozstrzygnąć się musiało w ciągu 90. min.. Bez najmniejszych wątpliwości tak miernego starcia ze strony BVB i jednocześnie tak świetnego występu graczy mistrza ligi holenderskiej mało kto spodziewał się.

Rzeczywistość okazała się jednak niezwykle bezwzględna dla sympatyków zespołu z Niemiec. Zawodnicy Ajaxu Amsterdam od pierwszych minut tego spotkania prezentowali się znacznie korzystniej od swoich oponentów. Znajdujący się w fenomenalnej formie w tym sezonie Erling Haaland był w trakcie tego spotkania w pełni wyłączony i nie był w stanie wyszukać drogi do bramki oponenta. Ajax z Amsterdamu natomiast okazał się naprawdę skuteczny, czego doskonałym przykładem jest końcowy rezultat pojedynku. Gracze ekipy mistrza Holandii zwyciężyli wynikiem 4 do 0 i tym samym mogli się umocnić na prowadzeniu w swojej grupie. Z pewnością ta wygrana ich zbliża do awansowania do zmagań w pucharowej fazie, która rozgrywana będzie na wiosnę. Piłkarze niemieckiej Borussii mają teraz 2 tygodnie na przygotowanie strategii do starcia rewanżowego, które rozegrane zostanie na ich stadionie. To bez wątpienia będzie okazja ku temu, żeby chociaż trochę zrehabilitować za kiepski rezultat na wyjeździe. Formą prezentowaną przez graczy trenera Erika Ten Haga są zachwyceni piłkarscy sympatycy z Europy i zaczynają wierzyć w powtórzenie wyniku z edycji 2018/2019, kiedy to to Ajax Amsterdam wywalczył awans aż do 1/2 finału Pucharu Europy eliminując wcześniej kilku faworytów.