Dopiero po ostatnim wyścigu trwającego sezonu będziemy znali mistrza świata F1! Pierwsza pozycja Hamiltona a także niesamowite emocje podczas Grand Prix Arabii Saudyjskiej!

Dopiero po ostatnim wyścigu trwającego sezonu będziemy znali mistrza świata F1! Pierwsza pozycja Hamiltona a także niesamowite emocje podczas Grand Prix Arabii Saudyjskiej!

Pozostał tylko już 1 wyścig do rozstrzygnięcia trwającego w dalszym ciągu sezonu F1, a sympatycy tej dyscypliny dalej nie usłyszeli odpowiedzi na najbardziej istotne pytanie. W wyścigach w F1 od kilku sezonów nie zdarzyła się sytuacja, by mistrza świata poznać dopiero razem z zakończeniem decydującego wyścigu całego sezonu. Bez najmniejszych wątpliwości pod tym względem sezon tegoroczny jest niezwykły. W trwającym aktualnie sezonie wyłącznie dwójka zawodników liczyło się w trakcie walki o tytuł mistrzowski i warto to zrozumieć. Mówimy tutaj oczywiście o Lewisie Hamiltonie z zespołu Mercedesa AMG Petronas a także Maxie Verstappenenie ze stajni RB Racing. W aktualnym sezonie nadal rządzący mistrz napotkał rywala, który może z nim walczyć. Hamilton Lewis podczas GP Arabii Saudyjskiej miał okazję wyrównać się liczbą punktów z Verstappenem i faktycznie ta sztuka udała mu się. O wygraniu tytułu mistrza świata dzięki rozstrzygnięciom z poprzedniego wyścigu będzie decydować ostatni pojedynek kończącego się sezonu.

Jazda wspomnianych wcześniej zawodników w aktualnym sezonie jest niesamowita i nie da się tego ukryć. Ci dwaj kierowcy już po pierwszym wyścigu zdecydowanie odskoczyli reszcie stawki i udowodnili im, kto naprawdę może mieć nadzieję w rywalizacji o tytuł mistrza świata Formuły 1. Pozostali kierowcy mieli okazję jedynie oglądać ich walkę o zwycięstwa w kolejnych Grand Prix a także dyskutować o tym który z tej dwójki finalnie wywalczy mistrzowski tytuł. Podczas aktualnego sezonu dużo było niezwykłych emocji i naprawdę często miały miejsce incydenty między tymi dwoma niesamowitymi zawodnikami i warto mieć to na uwadze. Mimo gigantycznych emocji obaj zawodnicy darzą się wielkim poszanowaniem i podkreślają, że w rozstrzygającym wyścigu sezonu zwycięży lepszy kierowca. Fakt, iż walka o tytuł mistrzowski F1 rozwikła się dopiero podczas podczas wyścigu w Abu Dhabi jest bez wątpienia fantastyczny dla wszystkich fanów F1. Z całą pewnością ostatni wyścig podczas tego sezonu Formuły 1 może nam dostarczyć wiele emocji. Na końcowe rozstrzygnięcie pomiędzy tymi dwoma fenomenalnymi zawodnikami zostaje nam więc wyłącznie oczekiwać.