Barcelona ogrywa madrycki Real i sięga po Superpuchar Hiszpanii!

Real z Madrytu przegrywa - Barcelona zdobywa Superpuchar Hiszpanii!

Ostatnimi czasy forma rozgrywania spotkania o Superpuchar Hiszpanii mocno się zmieniła i nie da się temu zaprzeczyć. Pewnego rodzaju zawód odczuwać mogą fani piłkarscy z Hiszpanii, ponieważ mecze o ten puchar przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. W turnieju o ten puchar walczą obecnie cztery zespoły, a zwycięzcy półfinałowych par będą ze sobą rywalizować w finałowym spotkaniu. W tym sezonie na przeciw siebie w finałowym pojedynku stanęły zespoły Realu a także Barcelony. Wielbiciele piłkarscy ze świata mogli być więc zadowoleni, ponieważ oznaczało to pierwsze Gran Derbi w pojedynku o Superpuchar Hiszpanii od paru lat. Należy tutaj mieć na uwadze fakt, iż w pierwszym zespole zespołu Barcelony gra kapitan polskiego zespołu, czyli Robert Lewandowski.

Tak więc nasz zawodnik miał szansę na zdobycie pierwszego pucharu w barwach FC Barcelony. Bardzo dużo piłkarskich ekspertów podkreślało przed tym meczem, głównym faworytem do triumfu jest madrycki Real. Zwycięzca poprzedniej edycji Pucharu Mistrzów oraz aktualny mistrz rozgrywek hiszpańskich to istna maszyna do wygrywania meczów finałowych, dlatego każdy inny wynik niż ich triumf byłby dużym zaskoczeniem. Sporą przewagę od samego początku spotkania finałowego miała drużyna Barcy. Gracze bardzo dobrze czytali się na murawie i bez większego problemu przygotowywali kolejne akcje w okolicach bramki rywala. W meczu finałowym pierwsza bramka strzelona została przez zawodników FC Barcelony, a jej autorem okazał się Gavi, który wykorzystał fantastyczne zagranie od Lewandowskiego. Przed końcem pierwszej połowy do bramki trafił kapitan polskiej drużyny narodowej, któremu doskonałym podaniem odwdzięczył się Gavi. Wynikiem 2:0 dla FC Barcelony skończyła się pierwsza odsłona, a zawodnicy Realu z Madrytu prezentowali się fatalnie na tle rywala. Obraz gry w II połowie nie zmienił się, a 20 minut przed końcem Barcelona zdobyła trzecie trafienie. Real Madryt strzelił jedyną bramkę w doliczonym czasie gry, a strzelcem był Benzema. Finalnie starcie zakończyło się wynikiem 3 do 1 dla Barcelony, która tym sposobem wygrała Superpuchar Hiszpanii.