2023 Świetny mecz Dumy Katalonii i przegrana Los Blancos wynikiem 1:3!

Fenomenalne spotkanie FC Barcelony - klęska Realu Madryt rezultatem 1:3!

Ostatnio formuła rozegrania meczu o Superpuchar Hiszpanii troszkę się zmieniła i nie ulega to wątpliwości. Swego rodzaju zawód mogą odczuwać futbolowi fani z Hiszpanii, ponieważ zmagania o to trofeum zostały przeniesione do Arabii Saudyjskiej. W turnieju o Superpuchar Hiszpanii bój toczą w tym momencie cztery drużyny, a wygrani półfinałowych par rywalizować ze sobą będą w finałowym starciu. W obecnym sezonie w finale na przeciw siebie stanęły drużyny madryckiego Realu i FC Barcelony. Wielbiciele futbolu ze świata mogli być więc zadowoleni, ponieważ to oznaczało pierwsze Gran Derbi w starciu o Superpuchar Hiszpanii od kilku lat. W pierwszym składzie ekipy Barcelony gra kapitan drużyny narodowej Polski, a więc Robert Lewandowski.

Nasz piłkarz miał więc okazję na zdobycie pierwszego pucharu w barwach Barcy. Przed tym pojedynkiem sporo ekspertów piłkarskich zaznaczało, iż zdecydowanym faworytem do wygranej jest Real. Triumfator zeszłorocznej edycji Pucharu Mistrzów a także aktualny mistrz ligi hiszpańskiej to prawdziwa maszyna do zwyciężania finałowych spotkań, dlatego każdy inny wynik niż ich wygrana byłby wielkim zaskoczeniem. Od samego początku meczu finałowego ogromną przewagę miała ekipa FC Barcelony. Piłkarze fantastycznie rozumieli się na murawie i bez problemu przygotowywali kolejne akcje w okolicach bramki rywala. Pierwszy gol w starciu finałowym został strzelony przez piłkarzy Dumy Katalonii, a jej strzelcem okazał się Gavi, który wykorzystał doskonałe dogranie od Roberta Lewandowskiego. Do bramki przed przerwą trafił kapitan drużyny narodowej Polski, któremu świetnym podaniem odwdzięczył się Gavi. Pierwsza odsłona skończyła się rezultatem dwa do zera dla Barcelony, a piłkarze Realu Madryt prezentowali się strasznie na tle oponenta. W II połowie wygląd meczu nie zmienił się, a dwadzieścia minut przed końcem Barca zdobyła trzecie trafienie. Real zdobył honorową bramkę w doliczonym czasie gry, a jej zdobywcą był Benzema. Finalnie spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1 dla Barcelony, która w ten sposób zdobyła Superpuchar Hiszpanii.