Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

W ostatnich dniach, czyli 7 marca o godzinie 20 miał miejsce wywiad prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym a także jego żoną Meghan Markle. O rozmowie tej szybko zrobiło się niebywale głośno i bezustannie jest to jeden z czołowych tematów pośród różnych tabloidów. Był to pierwszy wzajemny wywiad księcia Harry'ego i Meghan po wyrzeczeniu się pary z królewskiej rodziny oraz wyprowadzce do USA. W rozmowie z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Podczas rozmowy ujawniły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Co więcej, w oparciu upowszechnionego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym nieporozumieniu w rodzinie królewskiej stoją chętniej po stronie Elżbiety II oraz pozostałych członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Nie mniej jednak nie można zaprzeczyć, że poparcie jest niespotykanie odmienne, zależnie od . Brytyjskie tabloidy dostrzegają, iż jeżeli tylko Harry i Meghan pragnęliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem skreślili ostatecznie swoją okazję. Prócz wspomnianych wcześniej kwestiach para poruszyła też temat tego, że książe nie spostrzegał wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam podkreślił, a także temat samobójczych myśli Meghan.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, którzy zajmują się zbieraniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, zachęcili czwórkę ekspertów interpretujących w publikatorach sprawy królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu dwa dni przed jego emisją. Doświadczeni eksperci, w tym dawniejszy prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, omówili całą rozmowę, sugerując jednocześnie Oprah Winfrey brak profesjonalizmu a z kolei Meghan Markle stosowanie ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z Harrym oraz księżną Meghan pokazany został w wieczornym TVN24. Co ciekawego wywiad ten obserwowało średnio bez mała 1mln widzów. Stacja telewizyjna okazała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, tym samym wyprzedzając Polsat i TVN.

Jednakowoż mówi się, iż wywiad ten potwierdził informacje dotyczące Winfrey jako dziennikarki, która jest w stanie wykrzesać ze swojego rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Biorąc pod uwagę emocjonujące informacje pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah robiła to już wielokrotnie. Bez wątpliwości trzeba przyznać, że temat ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni z pewnością często omawiany.