Pol'and'Rock Festival 2018

Pol'and'Rock Festival 2018

Po raz pierwszy jeden z najpopularniejszych i największych festiwali w Polsce, odbył się pod nową nazwą– Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, noszący tę nazwę od 1995 roku, musiał zmienić ją ze względów prawnych. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbywał się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i jak co roku przyciąga ogromne tłumy fanów granej tam muzyki i magicznego klimatu tego wyjątkowego festiwalu.

Droga, którą przebył Pol'and'Rock Festival jest długa, a festiwal zmieniał się i ewoluował z upływem czasu. Na jego rozwój wpływało zarówno coraz większe zainteresowanie miłośników muzyki, ale co za tym idzie, coraz większa liczba jego sponsorów. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z pierwotnych dwóch na trzy, zwiększyła się liczba występów gwiazd zagranicznych oraz ilość fanów muzyki zainteresowanych festiwalem. Od dłuższego czasu liczba fanów festiwalu waha się między 300 a 750 tysięcy. Wejście na Pol'and'Rock Festival jest całkowicie darmowe, ale mimo to, wszyscy mogą tam się czuć bezpiecznie, dzięki pilnującym porządku służbom, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Pol'and'Rock Festival wiele razy nominowany był do konkursów wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Organizacja odbywa się na światowym poziomie. Jednak uczestnicy cenią sobie najbardziej coś więcej niż tylko dobrą organizację. Osoby, które od lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival wypełnioną miłością i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, pozwalającym na bezpieczną i przyjazną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, organizującej wiele warsztatów i spotkań, uczestnicy mogą porozmawiać z wyjątkowymi ludźmi, poddać się medytacji lub zgłębiać wiedzę z przeróżnych dziedzin nauk.

Jedno jest pewne – festiwalowy klimat i wspaniałe chwile na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje wielka szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, również zostaniesz fanem festiwalu i powrócisz na Pol'and'Rock za rok!